Mitai ar tiesa apie rėmenį?

Yra daug įsitikinimų apie rėmenį ir jo sukeliamų problemų gydymą – kartais daugiau, kartais mažiau realių. Nors patarimai yra geri, jie gali būti klaidinantys ir netgi neleisti Jums rasti veiksmingo savo problemų sprendimo.

Sužinokite, kurie įsitikinimai nėra teisingi.

Pienas neutralizuoja skrandžio rūgštį.

Netiesa. Pienas yra vienas iš maisto produktų, galinčių sukelti rėmenį, nes pieno riebalai ir baltymai pagreitina skrandžio rūgšties gamybą. Nurijus jis rūgštėja, todėl problemos dėl stemplės dirginimo ir deginimo pojūčio nesiliauja, o sustiprėja.

Citrinų sultys tuščiu skrandžiu pašalina rėmenį.

Netiesa. Citrinų sultys atpalaiduoja stemplės sfinkterio raumenį, todėl į stemplę patenka dar daugiau rūgšties. Ypač žiemą, kai peršalimas yra dažnas, geriant arbatą su citrina ar citrina bei medumi, būklė gali pablogėti, nes dar labiau padidėja rūgščių grįžimas ir stipriau dirginama stemplė. Kosėjantiems pacientams kosulys dėl papildomos rūgšties gali atsinaujinti. Kosulys padidina spaudimą pilvo ertmėje ir stumia rūgštį atgal, o tai taip pat sustiprina rėmenį.

Dėl vaistų nuo rėmens maistas negali būti virškinamas.

Pagrindinės skrandžio funkcijos – priimti maistą, jį perdirbti ir periodiškai išstumti į dvylikapirštę žarną. ( į gerai išmaišytą skrandžio košę). Skrandžio sulčių druskos rūgštis tirpdo baltymus, o virškinimo fermentas pepsinas skaido juos į komponentus. Tada plonojoje žarnoje vyksta tolesnis skilimas. Rūgščios skrandžio sultys sunaikina daugumą bakterijų, kurios patenka į skrandį su maistu. Nors protonų siurblio inhibitoriai veikia rūgšties sekrecijos vietoje, normaliam virškinimui susidaro pakankamai rūgšties.

Rėmuo negali būti pašalintas.

Netiesa. Rėmuo kiekvieną mėnesį pasireiškia beveik vienam iš keturių suaugusiųjų išsivysčiusiose šalyse. Daugelis žmonių kenčia nuo retai besikartojančio rėmens arba besikartojančio dažniau, kuris pasireiškia dvi ar daugiau dienų per savaitę, o tai turi didelę įtaką gyvenimo kokybei, todėl būtinas veiksmingas gydymas. Protonų siurblio inhibitoriai, tokie kaip bereceptinė Nolpaza 20mg, veiksmingai pašalina rėmenį ilgam – veikia iki 24 valandų. Tokiu būdu galite tęsti savo kasdienį gyvenimą nuolat nesijaudindami dėl simptomų.

Pagalvė, pakelta galvos atrama gali palengvinti rėmenį.

Tai ne visai tinkamas šios problemos sprendimo būdas. Jei gulint rėmuo stiprėja, gerai, kad galva ir krūtinė būtų aukščiau už kojas, tačiau su pagalvėmis susikuri tokia padėtis, kai padidėja spaudimas skrandžiui, nėra išeitis. Pakelkite galvūgalį, pamušdami lovos kojas arba pakeldami lovos pagrindą. Gulėdami stenkitės rasti tokią padėtį, kuri mažiausiai slėgtų stemplės sfinkterį.

Šaltinis: https://www.nolpaza-control.com/si/mir-pred-zgago/zmote-o-zgagi/

Ar Jūsų simptomai sunkūs?

Klausimynas

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Visos teisės saugomos. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto