• Efektyviai gydo rėmenį.
  • 1 tabletė per parą.
  • Malšina rėmens simptomus ir dieną, ir naktį.

Kaip veikia Nolpaza 20 mg?

Nolpaza sudėtyje yra veikliosios medžiagos pantoprazolo. Tai yra vienas iš protonų siurblio inhibitorių (PSI), kuris pasižymi tuo, kad tiesiogiai blokuoja protonų siurblį, gaminantį skrandžio rūgštį. PSI slopina ir taip kontroliuoja paskutinį rūgšties gamybos etapą parietalinėse ląstelėse. Jie yra veiksmingi ir saugūs vaistai rėmens problemoms spręsti. 1 tabletė per parą užtikrina visą dieną trunkantį poveikį ir užtikrina, kad rėmens problemų atsirastų rečiau.

1. Rėmuo atsiranda dėl per didelio skrandžio rūgšties nutekėjimo atgal į stemplę.

Ilgalaikis kontaktas su rūgštiniu skrandžio turiniu gali pažeisti stemplės gleivinę. Šią žalą dažniausiai lydi rėmuo.

2. Nolpaza 20 mg veikia skrandžio rūgšties sekrecijos vietą.

Skrandžio rūgštį gamina skrandžio parietalinės ląstelės. Pantoprazolas slopina protonų siurblio veikimą šiose ląstelėse ir taip tiesiogiai kontroliuoja rūgšties sekreciją.

3. Nolpaza 20 mg veiksmingai kontroliuoja rėmenį.

Daugeliui pacientų rėmens simptomai visiškai išnyko ilgam laikui po 2 (iki 4) gydymo savaičių.

Kam skirtas vaistas?

Nolpaza 20 mg skirtas trumpalaikiam suaugusių žmonių gastroezofaginio refliukso simptomų (pvz., rėmens, rūgšties regurgitacijos) gydymui.

1 tabletėje yra 20 mg pantoprazolo.

Vartojimo būdas

  • Nolpaza 20 mg skrandyje neirių tablečių negalima kramtyti arba smulkinti.
  • Jas reikia nuryti nesmulkintas užgeriant skysčiu prieš valgį.

Vartojimo dažnis ir laikas

  • Pakanka 1 tabletės per parą, nes veikia 24 valandas.
  • Geriausia vartoti ryte prieš pusryčius.

Vartojimo trukmė

  • Kad simptomai palengvėtų, tablečių gali reikėti gerti 2-3 dienas iš eilės. Kai simptomai visiškai išnyksta, gydymas turi būti nutraukiamas
  • Nepasitarus su gydytoju, gydymas negali trukti ilgiau kaip 4 savaites.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei per 2 nepertraukiamo gydymo savaites simptomai nepalengvėja, privaloma kreiptis į gydytoją.

Kreipkitės į gydytoją, jei pajutote kokių nors netipinių ar nerimą keliančių simptomų, tokių kaip netyčinis svorio kritimas, vėmimas krauju, juodos išmatos arba kraujas išmatose ir sunkumas ar skausmas ryjant.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar saugu vartoti vaistą be gydytojo priežiūros?

Nolpaza 20 mg skrandyje neiriose tabletėse yra 20 mg pantoprazolo – įrodyto ir veiksmingo vaisto, vartojamo daugelį metų. Jo saugumas buvo patikrintas įvairiais klinikiniais tyrimais. Dėl įrodyto saugumo ir veiksmingumo Nolpaza 20 mg galima įsigyti be recepto. Vaistas tinka žmonėms, kuriuos dažnai vargina rėmuo ir kuriems nėra netipinių ar nerimą keliančių simptomų, tokių kaip netyčinis svorio kritimas, vėmimas krauju, juodos išmatos arba kraujas išmatose ir sunkumas ar skausmas ryjant.

Vargina rėmuo, bet antacidiniai vaistai nepadėjo. Ar  Nolpaza 20 mg man yra geresnis sprendimas?

Antacidiniai vaistai greitai neutralizuoja skrandžio rūgštį, bet neslopina jos sekrecijos. Todėl jų poveikis tik trumpalaikis ir turėtų būti vartojamas dažnai. Protonų siurblio inhibitoriai (PSI, pvz., Nolpaza 20 mg) pradeda veikti kiek vėliau, tačiau poveikis išlieka ilgiau, nes šios rūšies vaistai reikšmingiau ir efektyviau slopina skrandžio rūgšties sekreciją. PSI veikia visą dieną, todėl dažniausiai naudojami tik kartą per dieną.

Kuo skiriasi H2 receptorių blokatorių ir protonų siurblio inhibitorių veikimas?

Nolpaza 20 mg yra vienas iš protonų siurblio inhibitorių, kuris dėl specifinio veikimo būdo pasižymi stipresniu ir ilgiau trunkančiu poveikiu nei kiti nereceptiniai vaistai. Nolpaza 20 mg sudėtyje yra pantoprazolo, kuris veikia skrandžio rūgšties sekrecijos vietą protonų siurblyje ir taip užtikrina ilgalaikę rėmens kontrolę. Taigi, tik 1 tabletė užtikrina visą dieną trunkantį poveikį ir ilgalaikį palengvinimą nuo problemų, susijusių su rėmuo.

Vartojant pakartotinai, H2 adrenoblokatorių (ranitidino) poveikis palaipsniui mažėja, todėl pacientai nerodo pradinio poveikio, net ir didinant dozę. Skrandžio rūgšties sekrecija blokuojama 6–12 valandų, todėl reikia gerti po 2 tabletes per dieną.

Nejaučiu greito palengvėjimo nejaučiu. Ar vaistas veikia?

Rūgšties refliukso ir rėmens simptomai gali palengvėti po pirmosios gydymo dienos, kai skrandžio rūgštis slopinama 24 valandas. Simptomams palengvinti gali tekti gerti tabletes 2-3 dienas.

Kada turėčiau vartoti Nolpaza 20 mg?

Nolpaza 20 mg rekomenduojama vartoti maždaug 1 valandą prieš valgį. Tačiau maistas vaisto poveikiui įtakos neturi. Išgerkite visą tabletę ir gerkite šiek tiek vandens. Tablečių negalima kramtyti.

Ar poveikis sumažės, jei Nolpaza 20 mg vartosiu nepertraukiamai 2 savaites?

Ilgai vartojant protonų siurblio inhibitorių veiksmingumas nesumažėja, nes preparatui nėra atsparumo kaip H2 receptorių blokatoriams (pvz., ranitidinui). Todėl Nolpaza 20 mg veiksmingai kontroliuoja skrandžio rūgšties sekreciją ir rėmenį.

Kiek laiko galima vartoti Nolpaza 20 mg nepasitarus su gydytoju?

Jei pasireiškia tipiški simptomai, galite vartoti vaistą 2 savaites. Jei po 2 savaičių reguliaraus vartojimo simptomai nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.

Ar vaistas tinkamas pacientams, sergantiems celiakija?

Taip, produkte nėra glitimo.

Kada reikalingas kreiptis į gydytoją?

Jei jus kankina labai stiprus rėmuo ir po 2 savaičių savarankiško gydymo nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją. Labai svarbu kreiptis į gydytoją, jei atsiranda nerimą keliančių simptomų, tokių kaip netyčinis svorio kritimas, vėmimas krauju, juodos išmatos arba kraujas išmatose, rijimo pasunkėjimas ar skausmas.

Ką daryti, jeigu pamiršau išgerti Nolpaza 20 mg?

Jei praleidote dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Tačiau, jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės nevartokite ir toliau vartokite pagal pradinį dozavimo režimą.

Ar galiu vartoti Nopaza 20 mg su kitais skrandžio rūgštungumą mažinančiais vaistais, pvz. antacidiniais vaistais?

Jei, nepaisant šio vaisto vartojimo, jaučiate rėmenį, Nolpaza 20 mg galite vartoti kartu su antacidiniais vaistais. Antacidiniai vaistai greitai sumažina rūgštinę aplinką ir neutralizuoja rūgštį, tačiau skirtingai nei protonų siurblio inhibitoriai, neslopina jos sekrecijos.

Informacija apie Nolpaza 20 mg skrandyje neirių tablečių vartojimą

Ar Jūsų simptomai sunkūs?

Klausimynas

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt.

Visos teisės saugomos. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto